Ankara Buzuki Kursu

Ankara’da buzuki kursu alabileceğiniz birçok kurum olmasına rağmen çoğu kursta lisanssız eğitmenlerle karşılaşmanız olasıdır. Buzuki Kursu Ankara, Gümüş Nota ekibi tamamı en az lisans mezunu pedagojik formasyon sahibi ve tecrübeli eğitmenlerden oluşturulmuştur.

Buzuki Kursu

Buzuki kursu bireysel olarak planlanmaktadır. Buzuki kursu nota eğitimi ile paralel yürütülür. Buzuki kursu butik bir eğitimdir ve genellikle yetişkin öğrenciler tarafından tercih edilir. Genel teknik bilgiler haricinde repertuar ağırlıklı bir eğitim söz konusudur. Buzuki kursu başlangıç yaşı 9 olup üst yaş sınırı yoktur.

Piyano Kursunun Faydaları

  • Buzuki diğer enstrümanlarda da olduğu gibi beynin birçok bölümünü aynı anda çalıştırır.
  • Çalımı sert bir enstrüman olduğu için parmak kasları daha fazla kuvvetlenecektir.
  • Konsantrasyon süresini ve odaklanmayı arttırır.
  • El becerilerini geliştirir.
  • Buzuki repertuarı ile birlikte yeni bir müzik kültürü oluşacaktır.
  • Müzik eğitimi sosyalleşmeyi kolaylaştırır.

LCM (London College of Music)

Gümüş Nota Sanat Akademi olarak Yenimahalle sınırları içinde TEK LCM SINAV MERKEZİ olarak hizmet vermekteyiz. Kurumumuzdan aldığınız piyano kursu dünya standartlarında müfredatlar ile yürütülmektedir. Enstrüman kurslarında işlenen müfredatları İngiltere’de dünyanın önde gelen üniversitelerinden University of West London belirlemekte ve tüm dünyaya sunmaktadır. Aynı zamanda piyano kursu Ankara olarak Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora programlarının yanında; Solistlik, Teori, ve Erken Yaş Enstrüman Eğitmenliği gibi dallarda sanat eğitiminizi tüm dünyada geçerli diplomalarla uluslararası bir platforma taşıyoruz.

MEB Sertifika Programı

Ankara’da Yenimahalle merkezde MEB’e bağlı en büyük ve en profesyonel kurum olarak hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Talim Terbiye Kurulundan geçen ve MEB tarafından kabul edilen resmî müfredatların belirlediği hafta sayısı, ders saati ve öğrencinin uygun koşullarına göre eğitim süreci başlatılır.

Piyano Kursu eğitim sürecini düzenli ve verimli geçiren öğrenciler belirlenen sürecin sonunda KUR BİTİRME SINAVIna tabi tutulur. Kur bitirme sınavında başarılı olan öğrenciler dahil oldukları seviyeyi belgeleyen MEB onaylı Piyano Kursu sertifikasını almaya hak kazanır. Piyano kursu sertifikası öğrencinin piyano eğitim seviyesini belgeler niteliktedir. Her sertifika sonunda öğrenciler bir üst kura kayıt hakkı kazanır.

Piyano kursu sertifika programının sonunda kazanım anlamında da yeterli olan öğrenciler son bir sınava tabi tutulur. Bitirme sınavından başarılı olan öğrenciler USTA ÖĞRETİCİ SERTİFİKASI alma hakkı kazanır. Usta Öğretici Sertifikası bir meslek edindirme sertifikası niteliğindedir. Bu belgeyle 18 yaşını dolduran her birey Halk Eğitim Merkezleri, Gençlik Merkezleri , Meb’e bağlı müzik kursları, dernekler ve özel okul kulüp çalışmalarında eğitmenlik yapabilir, Piyano kursu verebilir. Aynı zamanda yurt dışındaki tüm Türk derneklerinde de piyano kursu eğitmenliği yapabilmektedir.

Ailelere Tavsiyeler!

Piyano kursu eğitim sürecinde ailenin olumlu pekiştireç kullanması çok önemlidir. Olumlu pekiştireç ödül demek değildir. Ödül ve ceza çocukta sonuç odaklı bir eğitim süreci yaşattığı için tercih edilmemelidir. Bunların yerine, çocuğu onurlandırmak, cesaretlendirmek teşvik etmek ve çocuğa teşekkür etmek, eğitim sistemini çok daha sağlıklı sürece sokacaktır.

Piyano kursunu evde desteklemek adına evdeki çalışma ortamını çocuğun en çok vakit geçirdiği ve ailenin de dahil olabileceği ortak bir alanda oluşturmak yine siz ebeveynlerimize düşmektedir. Ankara‘da ve Yenimahalle‘de hizmet veren en profesyonel Modern Dans, Bale, Piyano Kursu ve Müzik Kursu olarak siz ailelerimize, çocuklarınızı bizlere emanet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

× WhatsApp